GINEKOLOGIA ESTETYCZNA / PLASTYKA POCHWY I KROCZA

VAGINAL NARROWER

1. Co to jest?

Nici Vaginal Narrower zostały stworzone z myślą o kobietach , które odczuwają dyskomfort związany z poszerzeniem wejścia do pochwy na skutek rozciągnięcia mięśni. Głównym celem zabiegu jest poprawa wyglądu i atrakcyjności zewnętrznych narządów płciowych kobiety , polepszenie ich funkcji , a także poprawy satysfakcji seksualnej.

2. Jakie sa wskazania?

Głównym wskazaniem wykonywania zabiegu jest rozciągnięcie mięśni pochwy.
Poporodowe uszkodzenia mięśni krocza , nieprawdiłowe ich zszycie , czy też związane z wiekiem obniżenie tylnej ściany pochwy to niektóre z przyczyn problemów , przeszkadzających w prawidłowym funkcjonowaniu kobiety.

Niezadowolenie z wyglądu i szerokości wejścia pochwy , niekorzystnie wpływa na jakość zbliżej seksualnych. Powodując frustrację a w konsekwencji powodując unikanie zbliżeń . Wprowadzając kobietę w nieustające kompleksy i zmniejszenie samooceny.

3. Jak działa na skórę/jakie daje efekty?

– Natychmiastowa i długotrwała poprawa estetyki i funkcjonowania pochwy
– Zwężenie wejścia do pochwy ( zmniejszenie ilości infekcji oraz poprawę trzymania wydzieliny z dróg rodnych )
– Eliminacja defektu estetycznego , który często jest powodem kompleksów kobiet.
Poprawiając ich zadowolenie z wyglądu okolic intymnych .
– Zwiększenie samooceny i pewności siebie poprzez komfort i zadowolenie z zbliżeń seksualnych
– Odnowa komórek oraz ujędrnienie tkanek

4. Substancje czynne i ich opis.

Nić Vaginal Narrower została wykonana z całkowicie bezpiecznego kaprolaktonu – wykorzystywanego powrzechnie w zabiegach biomedycznych.
Subtancja ta wykazuje wysoką tolerancję biologiczną – gwarantującą bezpieczeństwo i wysokie „przyswajanie” przez organizm – stopniowo ulegając degradacji. Nić została wzbogacona o haczyki , które pełnią funkcję zagnieżdżającą . Napięcie tkanek podksórnych , które powstaje dzięki zastosowaniu nici ułatwia gromadzenie się tkanek wokół nici , które zapobiegają rozchodzeniu się nici w przeciwnych kierunkach.

5. Jak przebiega zabieg?

Przed przystąpieniem do zabiegu , lekarz przeprowadza wywiad lekarski z pacjentką . Lekarz wykonujący zabieg posiada wiedzę w zakresie tego,aby odpowiednie dobrać ilość nici i umiejscowienie . Zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym , aby zredukować poziom dyskomfortu i ewnetualnego bólu.
Gdy pacjent zostanie odpowiednio przygotowany , lekarz przystępuje do docelowego zabiegu. Wprowadza nić za pomocą igły pod skórę w miejsca wymagające ingerencji.

6. Okres rekonwalescjencji tak czy nie?

Zabieg z użyciem Nici Vaginal Narrower charakteryzuje mała inwazyjność.
Poprzez wprowadzenie nici przez igłe , nie występuje konieczność nacinania skóry skalpelem i przeprowadzania liftigu chirurgicznego.
Vaginal Narrower dba o wysoki poziom komfortu pacjenta,poprzez szybkie gojenie i brak blizn. Pacjentka może natychmiast wrócić do codziennych obowiązków z wyłączeniem współżycia przez 1-2 tygodnie.

7. Przeciwskazania do zabiegu

  • ostry stan zapalany pochwy i sromu (zabieg ten można wykonać po wyleczeniu infekcji)
  • uczulenie na leki stosowane do znieczulenia
  • ciężkie i rzadko występujące zaburzenia krzepliwości krwi
  • okres krwawienia miesiączkowego lub innego krwawienia z pochwy
  • choroba nowotworowa w obrębie narządów płciowychciąża
  • okres wczesnego połogu kiedy występują jeszcze upławy z jamy macicy.